Jag vaknade med halsontet idag. Därför ligger vi mest bara.
Nu har han nästan börjat prata.
Han säger ”shåå” och slår ut med händerna när han fixar grejer.
Men han behärskar iPad och iPhones till fullo. Eller han tror att han gör det rättare sagt.
Ett sådant här vitt inlägg har du aldrig skymtat förr på Krickelin vill jag lova.
Affischen var en gåva från min man. Han har köpt den när han var på väg till tåget från jobbet. På Röhsska.
Hej!
Ja OJ vad vitt det blev, hemma hos dig.. 😉 Men har du tagit bort den vackra gröna tapeten o fjärilarna? Jag köper gärna fjärilarna om du tröttnat på dem… 😉
Det är dock skönt att förändra, det behövs faktiskt ibland. Och säg är inte början på det nya året den perfekta tiden för att förändra o tänka nytt!
KRAM!
Villa Viola, det är skönt att skala av lite ibland, för att sen ösa på igen.. 😉
ha ha ha..
Emma, Ja, herregud vad tekniska ungarna är nuförtin 🙂
Kristina, tack 🙂
Lillaicaica Tack , vitt på foton blir läckert, jag håller med. Tack
Minna, blyertsteckningar på hela väggen känns perfekt hos er. kram
Kollijox, jag har fektiskt beställt lila linnelakan idag så… he he he, det var så länge jag klarade det…
The dress and me, supermycket tack till dig!!!
Jag känner lite lika. Känslan av förändring växer inom mig. Så nu skalar jag bort och väljer prylar med omsorg här hemma. Men om ett halvår känns det nog tvärtom igen, om jag känner mig själv rätt. Krya på dig. Kram
Åh jag önskar jag hade mod att göra detsamma, måla över alla färger och tapeter och börja året med vita och vilsamma väggar. Ser så skönt ut! Min son är likadan med iPhone och iPads, vad är det för en generation som växer fram, snacka om att man kommer behöva teknikhjälp av dem när man blir äldre!
krya på dig!
Fina bilder blir det iallafall när det är så enfärgat/vitt. speciellt den tredje bilden på lillen. så sött!
Fint med blanka blad. Tycker du är tuff som går på känsla och förändrar efter det som känns rätt där och då.
Jag tror jag ska fylla hela sovrums väggen med gulnade blyertsteckningar i svart ram som ingen annan vill ha.
ljust och fräscht 🙂 tänker att det nog kryper fram lite färgklickar här och där om jag känner dig rätt, men fint är det och du med. krya på er.kram
Superfina bilder. Verkligen.
Visst är det härligt att skala av hemma, förenkla och gå tillbaka till nått slags ursprung. Själv försöker jag förändra garderoben. Ljust, rent och svalt är mitt motto. Det ger ett lugn i sinnet.
Jag säger det igen och igen, underbar blogg!
Nehe du, ingenting har jag på väggen. Men det är mest för att det väntar på en strykning till och färgen tog slut. Men jag gillar det faktiskt. Kanske bara en lampa som åker upp sen, tänker jag…
Tack snälla du.
Det var precis det jag tänkte att oj vad det var vitt 🙂 Men snyggt är det också. Har du inget alls på väggarna i sovrummet.. tänker jag…Och funderar på hur det skulle kännas att ha det så. Ha det lite så där rent och avskalat liksom. Ljust vill jag ha. Kanske jag skulle trivas bra med det. Har nog klurigt en hel del. Dina foton gör att det ser ut att kännas gott.
Krya på dig!
Ann-Louise