Jag måste hålla mig ifrån butiker
när de har 70% rea.
På något mystiskt sätt förtrollar
det mig och jag köper puffärmar
med volang
som jag annars inte skulle.
Och veckade plagg som lyxigt
hänger ner över axlarna.
Blekt lila…?
Eller vinterrosa….?
Är det ens min färg…?
Fast det enda jag skulle ha egentligen var
den här kudden som jag spanat in.
Och såklart.
Här hemma serveras de också idag.
Vad glad jag blir över allt beröm över mina foton.
Tusen tack!
Och hör nu.
Är du i närheten av Varberg så måste du
gå in på Björn Es rea!!
-Är det superrea så är det! var allt han sa när
jag frågade om han verkligen skulle
sälja linnet med volangfint för 150kr.
Älskar första bilden. Så himla fin.
Vilka LJUVLIGA foton Kristin, du har verkligen en talang, jag hoppas du tar vara på den!!!
kram!!!
Den första bilden är så fin att den passar in i ett modereportage! Ohlala vad vacker! Fin profil, fin färg, fint linne.
Tack för tipset Malin, kram
Hej hej.
Jag lägger på en ljus vinjett, då blir det lite sådär mjölkigt och ljust. Jag använder Photoshop när jag redigerar.
Lycka till.
Tunika tror jag, funkar över leggings tänker jag 🙂
Det kommer fråm ikea, kan det heta Norden kanske…?
Tack tack Charlotte
Lite tråkigt att din gamla blogg inte finns längre. Jag kommer ihåg lite bilder från ert kök o färgglada stolar runt bordet. Hade behövt lite inspiration nör pojkvännen fick sig ett ryck att måla stolar. 🙂
Vilka fantastiskt fina bilder – och fina fynd 😉
Trevlig helg!
Malin
Tack för rea-tipset! Får se om det kanske hinns med en liten Varbergstripp i helgen innan vi svänger av mot skogen. Men du, då är Sumpafallen mitt tips till dig. Gud vad vackert. Och inte så fasligt långt från Varberg. Men du har kanske varit där. Om man vill få sus i öronen av forsande vatten och lukta rök av korvgrillning, it is the place to be!
Fantastiskt fina bilder!!!!! Har du tagit de med Hipstamatic eller liknande? Om du vill skriva hur du får de sådär te-doppade-gula hade jag blivit väldigt glad! Skulle gärna försöka få till en sån bild själv.
Vilken härlig, härlig tunika du har där. Älskar den. Eller är det en tunika förresten? Fint hänger den iallafall… 🙂
Kramar
Fint! Känslan av att ha fyndat är underbar ; )
Likadana kinder ni har äldsta sonen och du!
Tänker att det känns så självklart dina färger, dom och alla andra. Å är det rea så är det. Jag brukar tänka att jag tjänat pengar vilket gör att jag kan riktigt unna å gotta mig i reaheaven…har dock inte blivit något i år.
Hej Krickelin! Får jag fråga var ni har köpt ert köksbord? Såg det på Instagram.
Tack för din fina blogg!
ljuuuvliga volanger !!! och vilken härlig blogg!
kärlek och pepp
ellen @ distantdiying.se
Underbart!!! 🙂
klart det är den färg och om inte trolleri trollera så blev det så nu. Du är skitsnygg och jag tänkte skriva georgeus men jag vet inte hur man stavar så jag struntar i det. men snygg. det är du.
Underbara kläder och jag tycker vi är värda att köpa, vi mödrar som har gått hemma länge och behöver lite flärd. Mer flärd åt folket. Fina bilder, håller med alla er.
Josefine i haga.
Den här kommentaren har tagits bort av skribenten.
aaaa så fint, både du, blusen och kudden!
härlig härlig stämning i bilderna.
kudden bor här också. men jag råkade
lämna den ute i solen i somras…
nu är den en smula blekt och inte
alls lika fin längre.
innerligt tack för dina ord hos mig.
betyder mycket ♥
Så fina bilder och vilka bra köp, ser få fint ut, men jag håller med om att man blir väldigt impulsiv när det är 70%!! kram
eller jäkla ska man ju inte skriva… om så vackra bilder. Nä, himla vackert får det bli 🙂 Eller makalöst vackert!
Det är så jäkla vackert härinne. Mest hela tiden. Du är så bra!