reklam för egen verksamhet 

För ett par år sedan skapade jag en klänning efter inspiration av min coola vän Julia. Hon hade en brun lång sommarklänning på sig.

Jag tyckte så mycket om hur den föll över bysten och under armhåla. Så mycket så jag beslutade mig för att göra min egen variant lin 100% lin. Inspirationen hade ett flätat mönster över bysten och andra axelband, mindre tyg i klänningen men de påminner verkligen om varandra. Klänningen har lanserats i blommigt och i svart i tidigare kollektioner och jag har döpt den till Angelica.

Nu lanserar jag den i en beige kulör och jag tycker den är så fin. Kanske perfekta klänningen om du står som brud på ett sommarbröllop i år, vill känna dig fin på midsommar eller bara ha en helt ljuvlig klänning att känna dig vacker i denna sommar.

Med en hatt som pricken över i. Kommer med fickor i sidorna och med ett bälte ifall man vill markera midjan.
Här kan du beställa ANGELICA.

Det är hästens år och till dess ära har vi skapat en sjöhäst som lanseras inom några veckor. Så synd den inte hann komma inan student och Mors Dag som planerat men vi har många andra fina smycken i sortimentet just nu. Som en liten gåva till er bloggläsare kan jag bjussa på en liten rabattkod på våra smycken och läderprodukter fram till måndag.
Använd KRICKELIN i kassan när du beställer smycken, väskor och bälten. 

Så här ser klänningen ut i ryggen.

Tycker du det är jobbigt att visa så pass mycket hud så har jag låtit sy upp TOVE i samma kulör.

Så himla fin. En mycket uppskattad klänning av många. Här har vi stylat den med den vackra quiltade vändbara västen. Vit på ena sidan och beige på andra.

Nu ska jag dricka upp mitt kaffe och styra upp denna lördagsmorgon. Vi har ett författarmingel i butiken och signering så jag ska fixa lite inför detta och sedan öppna butiken vid 11. Kika gärna förbi om du befinner dig i Halland. Konstrundan äger ju rum denna helg så då kan ni slå två flugor i en smäll. Trevlig helg.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Kommentarer till “Sommarens klänning – bröllop, midsommar, student eller bara sommarfin

  1. Men så fin sjöhäst! Den ska jag definitivt spana in i webshopen då den kommer in. Jätte fin!